Négy évvel ezelőtt határoztuk el, hogy telket vásárolunk és a véletlen folytán (ma már tudom, hogy nincsenek véletlenek) gyorsan találtunk is. Rögtön beleszerettünk a hegyekkel körülölelt környezetbe.
Házunk építését a következő év őszén fejeztük be és ezzel egy igen küzdelmes időszakot tudtunk magunk mögött. Birtokba vettük hát a házat, együtt örültünk férjemmel és kislányommal, pedig még rengeteg munka várt ránk. Ahogy a mondás is tartja: „Egy családi ház soha sincs teljesen készen, ha a végére értél, kezdheted elölről.” Mint végzett lakberendező csinosítgattam a házat, és a személyes tapasztalatokat is felhasználva alkalmaztam az elméletben megszerzett tudást.
Ahogy a feng shuival kapcsolatba kerültem, már az első könyv nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Az embernek ösztönösen is van érzéke ahhoz - ha hallgat az intuícióira -, hogy a tárgyakat megfelelően helyezze el a lakásban és megfelelő színekkel, anyagokkal vegye körül magát, de a hibák akkor tudatosultak bennem, amikor megismertem a kínai térrendezést, a feng shuit. Ennek gyakorlata nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden lakásban szélcsengőknek, mozgókáknak, füstölőknek kell lenniük, hanem hogy a számunkra fontos dolgokat jól rendezzük el az adott enteriőrben. Saját lakásom bemutatásával szeretném elkalauzolni az olvasót ebben a csodálatos, ám első hallásra lehet, hogy bonyolult világban.
A ház tervezésénél még nem vettük figyelembe a feng shui szabályait, ez az alaprajzon is látható. Törekednem kellett hát a hiányzó területek kiegészítésére, kiegyensúlyozására, ezért a teraszon, a terasz melletti dombon és a hozzá kapcsolódó részeken rengeteg növényt helyeztem el.
Függetlenül attól, hogy a tervezés nem a feng shui elvei alapján történt, szobáink szerencsés elrendezésűek, nálunk mindenki a számára kedvező területen alszik, még az ágyak is a megfelelő irányba néznek, ami egészségünk szempontjából lényeges.
Minden helyiségben szem előtt tartom az öt elem harmóniájának megteremtését. A falak festésénél, a burkolat megválasztásánál a földelem színeit, a sárga és a drapp árnyalatait részesítettük előnyben. A vízelemhez tartoznak a fekete és a nagyon sötét színek, bútoraink színvilága ezt képviseli. Szeretjük a hatalmas üvegfelületeket, a tükröket, ezek szintén a vízelemhez tartoznak.
A tűzelemek a gyertyák, amelyeket szívesen használunk hangulatvilágításhoz. A piros szín gyakori lakásunkban, ez is a tüzet jelképezi, cselekvésben pedig a dinamizmust és a mozgalmasságot. A faelemhez tartozik a sok dísznövényünk, ez a feng shui szerint nagyon pozitív. (Nálunk még a banán is terem, ami ritkaság.)
A fémelem képviselői leginkább a konyhai fém dísztárgyak és a gyerekszobában a fehér színű bútorok. Természetesen ez az elem is - ugyanúgy mint a másik négy - képviselteti magát a többi helyiségben is.
Saját lakásunkban így használtam fel a feng shui elveit annak érdekében, hogy céljainkat megvalósíthassam. Számunkra sikerült megteremtenem a feng shui harmóniáját. |